• Koniec jarných prázdnin - škola volá.... Začíname 7. 3. 2022

Jarné prázdniny sa nám blížia ku koncu. Verím, že ste si ich užili, máte plno príjemných zážitkov a veľa energie do ďalšej školskej práce. Vyučovanie sa začne 7. 3. 2022 pre všetky triedy prezenčnou formou podľa platného rozvrhu.

Epidemiologická situácia sa neustále mení a vyvíja, preto sa musí i naša škola prispôsobiť novým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ SR a ÚVZ SR (Školský semafor verzia 2.0 a vyhláška č. 26/2022).

Pre rýchle zorientovanie sa budú platiť od 7. 3. 2022 v škole nasledovné opatrenia:

1. Potvrdenie o bezpríznakovosti predloží každý žiak pri vstupe do školy (cez edupage alebo v papierovej podobe).
              2. Pri vstupe do budovy si žiak dezinfikuje ruky a nechá si odmerať telesnú teplotu.
              3. Každý žiak je povinný mať riadne prekryté horné dýchacie cesty respirátorom alebo rúškom v spoločných priestoroch školy.
              4. Naďalej odporúčame domáce Ag-samotestovanie žiakov pred nástupom do školy.
              5. Nahlasovanie termínu a výsledku testu škole je povinné. Realizovanie testu je možné nahlásiť prostredníctvom edupage alebo mailom na info@veterinarnaskola.sk.
              6. V prípade pozitívneho výsledku žiak zostáva 5 dní v domácej izolácii pri bezpríznakovom priebehu. V prípade príznakov je potrebné kontaktovať lekára. Rodič túto skutočnosť nahlási škole. Ostatní žiaci jeho triedy pokračujú v prezenčnej výučbe, pokiaľ neprejavujú príznaky COVID-19. Títo žiaci musia mať po dobu 10 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2.
              7. Rodič môže ospravedlniť neprítomnosť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Ak absencia trvá dlhšie, je rodič povinný predložiť „Potvrdenie od lekára“.
              8. Po ukončení domácej izolácie je žiak povinný nosiť v škole po dobu 5 dní respirátor FFP2 na riadne prekrytie horných dýchacích ciest.
              9. Pedagogickí a odborní zamestnanci, ktorí prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou v rámci školy, do karantény nejdú, pokiaľ neprejavujú príznaky ochorenia COVID-19.  Musia mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2 po dobu 10 dní.
              10. V prípade kontaktu s pozitívnou osobou na ochorenie COVID-19 mimo školy si môžu žiaci i zamestnanci školy uplatniť výnimku z karantény (= ten, kto prekonal za posledných 180 dní ochorenie COVID-19 na základe pozitívneho výsledku PCR testu a ten, kto je kompletne zaočkovaný).
              11. Pedagogickí zamestnanci sú povinní mať riadne prekryté horné dýchacie cesty rúškom alebo respirátorom FFP2 v interiéri školy a v exteriéri v prípade realizácie výchovno-vzdelávacieho procesu.
              12. Nepedagogickí zamestnanci sú povinní mať riadne prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2 v interiéri i exteriéri školy.

Veríme, že spoločným úsilím sa nám podarí v zdraví zmaturovať a ukončiť tento školský rok.

Ďakujeme za spoluprácu.

S pozdravom