v termíne od 20.02. do 24.02.2023 majú žiaci týždeň prázdnin.

V tomto čase budú zamestnanci školy čerpať dovolenky a budova školy bude zatvorená.

V prípade otázok nás kontaktujte mailom na melichova@veterinarnaskola.sk alebo telefonicky na 0911 241 357.

Prajeme Vám príjemné prázdninové chvíle.

tím SSOŠ veterinárnej

• 2% z daní

chcel by som Vás opäť po roku v mene občianskeho združenia Vetaktiv požiadať, o poukázanie 2% z daní, ktoré budú využité pre žiakov SSOŠ veterinárnej, teda pre Vaše deti.

Z príspevkov, ktoré ste nám poslali v minulosti, sme zakúpili veterinárne pomôcky, chovateľské vybavenie na odborné predmety (fixačné pomôcky, nástroje, klietky, akváriá, teráriá a ich vybavenie) a posilňovacie a športové pomôcky na cvičenie.

Všetkým ďakujeme.

MVDr. Branislav Hronský

predseda o.z. Vetaktiv

• Prijímanie žiakov do 1. ročníka v škol. roku 2023/2024

Vážení rodičia, žiaci,

v prípade, že máte záujem o štúdium na našej škole, nižšie nájde dôležité informácie k prihláške i k prijímacej skúške.

Tešíme sa na vás :)

1. Doručenie prihlášky strednej škole:

do 20.3.2023 (prostredníctvom Edupage alebo v papierovej forme)

- akceptované budú prihlášky potvrdené základnou školou

2. Termíny prijímacej skúšky:

1. kolo - 1. termín prijímacieho konania: 4.5.2023

1. kolo - 2. termín prijímacieho konania: 9.5.2023

3. Študijný odbor a zameranie, na ktoré sa môžu žiaci prihlásiť:

4336 M 01 veterinárne zdravotníctvo a hygiena - chov hospodárskych zvierat

4336 M 03 veterinárne zdravotníctvo a hygiena - chov cudzokrajných zvierat

4336 M 04 veterinárne zdravotníctvo a hygiena - drobnochov

4336 M 05 veterinárne zdravotníctvo a hygiena - chov psov

Ďalšie informácie k prijímaciemu konaniu:

kriteria_pre_prijimanie_ziakov.pdf (veterinarnaskola.sk)

• Oznam a prosba

práve sme ukončili 1. polrok školského roku s výbornými výsledkami. Priemery tried sú vynikajúce, od 1.5 do 1.94. Verím, že výsledky žiakov budú i v druhom polroku minimálne také dobré, a možno i lepšie.

V tomto polroku nás čakajú, okrem mnohých akcií, i zmeny v pedagogickom zbore. Našu kolegyňu Mgr. D. Ostrožlíkovú čakajú príjemné materské povinnosti.

O tomto sme boli včas informovaní a preto sme už  na jeseň 2022 spustili proces hľadania jej pokračovateľa vo výučbe AJ. Nie je to ľahký proces. Možno ste zachytili informácie z médií, ktoré otvorene hovoria o nedostatku „voľných“ učiteľov na trhu práce, najmä jazykárov a najmä v Bratislavskom kraji. Situácia je zložitejšia i o skutočnosť, že v školstve najčastejšie prichádza k zmene zamestnávateľa v období letných prázdnin a nie v priebehu školského roka. Toto je realita.

Napriek nášmu úsiliu, využili sme všetky zdroje a kontakty, inzerujeme na internete i v novinách, oslovujeme Regionálny úrad školskej správy atď., do dnešného dňa sa nám, žiaľ, nepodarilo získať kvalifikovaného pedagóga ANJ na zastupovanie našej kolegyne počas jej materskej a rodičovskej dovolenky.

V našom úsilí nepoľavujeme, obraciame sa i na Vás s prosbou. Ak máte kontakt na učiteľa ANJ, ktorý by mal ešte voľnú kapacitu na vyučovanie, prípadne študenta posledného ročníka VŠ štúdia aprobácie ANJ, alebo absolventa Štátnej jazykovej školy a pod., neváhajte nás, prosím, informovať.

Vopred ďakujeme za pomoc a porozumenie.

S úctou

Mgr. Melichová a tím SSOŠV